Чому навчає спорт

Про те, як впливає спорт на формування особистості ми багато писали в попередніх статтях, але, також хочеться виділити, які вміння він допомагає формувати.

  • Встигати все на світі. Графік юних гімнасток настільки насичений, що вони повинні встигати одночасно бути в двох різних місцях, а під час переїздів ще й виконувати домашнє завдання чи щось довчивати.
  • Робити добре все з першого разу. В спорті, як ніде більше, відчувається помилка, і її виправити не можливо. Кожна гімнастка має тільки одну спробу, щоб виконати свою вправу, і від того наскільки вона зможе зібратися і безпомилково все зробити залежить її оцінка.
  • Берегти та збирати свої речі. Дуже важливе вміння. Коли в залі одночасно працює велика кількість гімнасток, необхідно вміти всі свої речі класти на місце, а не розкидати навкруги. Ще коли якась річ губиться на тренуванні, то є ймовірність, що вона повернеться знову до свого власника, а от на змаганнях це мало ймовірно.
  • Слідкувати за харчуванням. Вміння відмовитись від солоденького, булочки чи іншого смаколика в користь салату або яблучка формується з дитинства. Це вміння важливе не лише для молодих спортсменів, а й в дорослому житті, допомагає в формуванні корисних харчових звичок.
  • Розставляти пріоритети. Поки гімнастка маленька, часу вистачає на все, тренування не настільки довготривалі, гуртки, навіть, якщо їх багато, не займають багато часу. Дитина може займатися гімнастикою, хореографією, малюванням, ліпленням та будь-чим іншим. Проте з часом доводиться розставляти пріоритети та залишати основні заняття де в нагоді й стає дане вміння.
  • Аналізувати та виправляти помилки. Будь-яке тренування – це можливість аналізувати та працювати над своїми помилками. Кожного разу дівчинка вчиться думати над тим, що і як вона зробила, аналізувати кожен свій крок, рух, для того, щоб досягти кращого результату. В дорослому житті це вміння не завадить нікому.
  • Справлятися з хвилюванням та не здаватися. Кожного разу виходячи на килим: чи на звичайний прогон, чи на змагання, юна гімнастка хвилюється. Хвилюється так, що і в вухах закладає, і ноги не слухаються. Проте, з часом, з досвідом частих виступів, з напрацюванням програм це хвилювання приглушується. Воно не зникає зовсім, але кожна з них вчиться з ним справлятися. З’являються свої фішечки, як його контролювати. А скільки буває невдалих днів та невдалих виступів, коли все йде не так, як хочеться, коли предмети валяться з рук. Здавалось би, кинути все і підти, руки опускаються, сльози самі собою течуть, але ні, це тільки загартовує. Сьогодні вона поплаче, дасть волю своїм відчуттям, а завтра зціпивши зуби прийде в зал і буде продовжувати працювати. Вміння йти до цілі і не здаватися ще не один раз буде її корисним в житті.

Це тільки невеличка частинка вмінь, які формує в наших дітях спорт. Він відіграє важливу роль в формуванні цілісної особистості.

1

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю