Дисципліна – це рішення робити те, чого дуже не хочеться, щоб досягнути того, чого дуже хочеться.
Джон Максвелл
В сьогоднішньому дописі ми повернемося до теми дисципліни в тренувальному процесі і визначимо ще кілька правил, яких варто дотримуватися для формування здорової атмосфери у колективі.
Отже, продовжуємо наш перелік.
- Всі види тренувань однаково важливі.
Немає важливих чи не важливих занять для гімнастки. Он-лайн тренування, хореографія, загальна фізична підготовка, відпрацювання програм та інші, є однаково важливими у підготовці. Кожен із цих видів має різні цілі та задачі, які досягаються специфічними способами, притаманними саме їм, тому не варто нехтувати ними та недооцінювати їх важливість.
- Тренер має знати.
Якщо дитина погано себе почуває, була якась стресова ситуація, що може вплинути на фізичний чи емоційний стан дитини, перевтома і т.д. обов’язково проінформувати тренера. Можливо, потрібно буде відкоригувати тренування або лояльніше ставитися до роботи цієї дитини в залі, а це можливо тільки тоді, коли тренер знає, що з його вихованками.
- Уважність на тренуваннях.
Потрібно бути уважним під час роботи в залі, слухати пояснення і зауваження тренера, не «ловити ґав», не розмовляти з іншими гімнастками, а працювати над власними завданнями. Дуже часто розсіяність є причиною травматизму, коли гімнастка не концентрує свою увагу на тому, що вона робить, а намагається бачити і чути всіх, і все навколо себе. Частіше всього такі діти після тренування можуть розказати хто і чим займався, але нічого не можуть сказати про свою роботу.
- Бути дружнім.
Також потрібно будувати дружні стосунки з іншими дівчатами, допомагати одна одній. Спортклуб – це велика родина, де дівчата вчаться дружити, підтримувати одна одну, радіти за успіхи інших. Вчаться працювати в команді, чути, бути поряд в потрібний момен. А тренер – це і мама, і тато, і нянька, і друг в цій дружній сім’ї.
Це основні правила, яких потрібно дотримуватися для якісної, спокійної та результативної роботи в спорті.