Дисципліна і спорт.

Кожна дитина, яка попадає в спорт стикається з тим, що її день стає розпланованим та чітко розписаним по годинах: навчання, тренування, хореографія, прийоми їжі, виконання домашнього завдання, час для відпочинку та розваг. І так кожного дня, з тижня в тиждень, місяць за місяцем. Для того, щоб її було комфортно і легко ввійти в такий режим важливі дві складових: підтримка батьків та дисципліна.

Що ж таке дисципліна? Дисципліна – це певний порядок поведінки відповідно до норм та правил, що склались у даній спортивній школі чи клубі. Найвищим її рівнем є самодисципліна, до якої має прагнути кожна людина.
Розглянемо деякі сторони дисципліни кожного спортсмена.

Дисципліна на тренуваннях включає в себе не тільки вчасний прихід у зал, а й розуміння чому і навіщо ти там. Потрібно бути уважним до зауважень та рекомендацій тренерів та активно працювати, а не просто проводити час з подругами.
Перед виїздом на змагання вдома обов’язково перевірити всі предмети, купальники, напівпальці, косметику та все, що потрібне для зачіски. Проконтролювати наявність квитків та завчасно приїхати до місця зустрічі. На самих змаганнях важливу роль відіграє самоорганізація гімнастки, оскільки тренер не завжди має можливість проконтролювати розминку та розтяжку кожної дитини під час підготовки до виступу. Вчитись розподіляти час на розминку та роботу над вправою. Пам’ятати куди поклала свої речі в незнайомому залі, бути уважною.

Також важливе місце дисципліна має в навчанні. Оскільки тренування займають досить велику частину часу, потрібно вчитися вчасно виконувати домашні завдання та готуватися до уроків, щоб потім не було проблем із навчанням. Не відкладати на потім те, що ти можеш виконати або вивчити зараз, тому що пізніше на це просто може не бути часу.
Кожен з нас полюбляє смачну їжу та перекуси. Різне печиво, цукерки, піца та тістечка – це смакота, від якої важко відмовитись. Гімнасткам обов’язково потрібно дотримуватися правил правильного харчування та не зловживати солодким, і жоден сторонній контроль не буде давати результату, поки дівчинка не почне сама слідкувати за своїм харчуванням, а це досить нелегка справа, навіть для декого з дорослих.

Однією з важливих рис кожного спортсмена є цілеспрямованість. Потрібно вчитися ставити собі цілі не тільки на змагання, а й на кожне тренування, а також працювати над їх досягненням.
В спорті важливо вміти планувати, ставити цілі і день за днем працювати над їх досягненням, а рушійною силою в цьому є дисципліна та самодисципліна.

0

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю