Купальники і вимоги до них

Сучасний купальник в художній гімнастиці можна розглядати, як новий вид мистецтва. Вони створюються під певну вправу, музичну композицію, щоб доповнити образ, створити його цілісність. Зараз дівчата виступають в яскравих, різнокольорових, прикрашених силою-силенною паєток, стразів, камінчиків костюмах. Для їх виготовлення використовуються різні тканини, мережива, пришивні елементи. Часто над виготовленням одного купальника працює не один майстер. Проте, так було не завжди.

За першими правилами на змаганнях гімнастки мали право виступати тільки в однотонних темних купальниках. Трохи пізніше правила пом’якшились і було дозволено використання двох кольорів. Виготовляли їх із трикотажу, який після першого ж прання втрачав і форму, і колір. Проривом для купальників стало входження в моду синтетичних тканин, що дало можливість використовувати більше яскравих кольорів та вигідно підкреслювати фігури дівчат завдяки їх еластичності.

З 1984-ого року, коли художня гімнастика стала олімпійським видом спорту, трико почали шити в кольорах прапорів країни за яку виступала гімнастка, додавати елементи народних костюмів або інші декоративні елементи для привернення уваги. На початку 90-их років, для популяризації гімнастики в мусульманських країнах, офіційними правилами було дозволено вихід на килим в комбінезонах, які, як ми бачимо зараз, стали популярними не тільки у представниць сходу. В наступному олімпійському періоді дозволили використання спідничок, а на початку 2000-их різний декор, який і зараз використовують в технологіях пошиття костюмів для виступу.
Сучасна індустрія дизайну купальників зробила досить великий крок вперед. Зараз вони стали, ніби друга шкіра, нічого не заважає виконувати ті чи інші рухи, часто дівчата мають вигляд моделей на подіумах у іменитих дизайнерів. Тепер увагу глядачів привертають не тільки вміння гімнасток, а й шикарні костюми. Але під час вибору ескізу для пошиття купальника потрібно не забувати про вимоги, які прописані в офіційних правилах Міжнародної федерації гімнастики (FIG).

Всі купальники повинні бути коректними та непрозорими, під мереживними вставками має бути підкладка. Виріз на спині і грудях має бути не більший, ніж до середини грудної кістки та не нижче, ніж до кінця лопаток. Костюм може бути як з рукавами так і без, але використання бретелей заборонене. Вирізи на ногах не повинні заходити за пахові складки, білизна не має виглядати з-під одягу. Купальник повинен гарно облягати фігуру, щоб суддям було добре видно всі рухи гімнасток, дозволений декор, але такий, який не несе ризики та небезпеку гімнастці.

Можна одягати колготи довжиною до щиколоток, їх довжина та колір повинні бути однаковими на обох ногах, ефект «арлекіно» заборонений, різною може бути тільки аплікація. Дозволено використання спіднички, яка за довжиною прикриває тільки таз і вона має прилягати до стегон, ефект балетної «пачки» заборонений.
Варто пам’ятати, що костюм має бути зручним, елегантним та підкреслювати індивідуальність кожної гімнастки, щоб не загубитись в розмаїтті сучасних купальників.

0

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю