Помилки у вихованні чемпіонів

Кожен з батьків приводячи свою дитину в спорт очікує на результат. Для когось достатньо гарної постави та рівних стоп, а хтось мріє, про чемпіонство. Коли ми дуже хочемо чогось, докладаємо для цього багато зусиль, ми можемо наробити помилок, які стануть на заваді в досягненні мети. Тому сьогодні ми розглянемо де-кілька найбільше розповсюджених помилок у вихованні чемпіонів.


Гіперопіка. Важливо давати дитині її зону відповідальності. Є батьки, які контролюють практично кожен крок своїх дітей: нагадують, коли потрібно виходити на тренування, перевіряють, а то й складають самі дитячі речі, контролюють чи не забули предмети, водичку, тощо. Зрозуміло, що вони все це роблять з добрими намірами, проте варто вчити дитину самостійності та відповідальності. В спорті досягають результату сильні особистості, а самостійність є для цього хорошою основою.

Створення ідеального середовища. Створення умов, коли дитина 100% матиме найвищий результат: заняття в групі з слабшими дітьми, вибір змагань слабкого рівня та з невеликою конкуренцією. Діти, які звикають до таких умов здаються зіткнувшись із першими труднощами та невдачами, а це не сприяє вихованню сильного спортсмена, який не боїться боротьби.Очікування максимум результату при мінімумі зусиль. Якщо ви обираєте спорт, то він стає на перше місце у житті вашої дитини і вас. Між днем народження однокласниці, додатковим днем канікул, прогулом, бо був поганий настрій і тренуванням вибір має бути очевидним. На словах все здається легко і просто, що ж тут не зрозумілого. Але будьте готові до того, що дитині потрібно буде пояснити, чому вона іде в зал працювати, а не їсти смачний торт та бавитись з подругами. Потрібно прищепити ці переконання ще з раннього дитинства і просто примусу тут замало.Постійна критика. Часто батьки вважають, що багато критики є стимулом для роботи в залі. Насправді, коли ми зрівнюємо нашу дитину, в негативному ключі, з іншими гімнастками це відбирає у неї віру в свої сили та занижує її самооцінку, вміння раціонально оцінювати себе та свої досягнення. Разом з цим з’являється залежність від чужих оцінок та втрачається впевненість в собі Якщо у вас ціль виховати невротика, продовжуйте в цьому ж дусі, якщо ні, то давайте дитині багато прийняття, підтримки, та не зрівнюйте.

Не бачити слабких сторін. Інша крайність, яку допускають батьки, це коли вони не бачать недоліків своїх дітей, не вміють об’єктивно оцінювати можливості та визнавати помилки. Їм тоді здається, що їхню дитину недооцінили, засудили, упереджено поставились. Таке відношення взагалі зупиняє розвиток спортсмена в професійній діяльності.

Хочете виховати чемпіона? Тоді підтримуйте та приймайте свою дитину такою, як вона є, не зрівнюйте з іншими, проте будьте об’єктивними. Виховуйте самостійну та відповідальну особистість, яка має право на помилки. Пам’ятайте, що результат там, де ваш час та зусилля, а також довіра тренеру.

1

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю