Суддівство в художній гімнастиці (частина 4)

Сьогодні ми знову поговоримо про суддівство в художній гімнастиці. В кількох попередніх статтях ми розглядали оцінювання індивідуальної вправи суддівською бригадою D, яка оцінює складність виконання. Сьогодні ми почнемо розглядати роботу бригади Е, що відповідає за оцінку естетичної складової у виконанні.

Судді в художній гімнастиці повинні завжди знати чого очікувати від виконання того чи іншого елемента і як змінюються стандарти по мірі розвитку спорту. Тому вони також повинні знати, що можливо і чого цілком розумно очікувати, що представляє собою виключення або є чимось особливим. З огляду на це підготовка суддів це справа, яка вимагає постійної та тривалої роботи, з повним зануренням у вивчення особливостей виконання елементів, роботи з предметом, тощо.


Суддівство бригади Е вимагає, щоб елементи виконувалися естетично та технічно бездоганно. У вправи гімнасток мають включатися тільки ті елементи, які вони можуть виконати абсолютно безпечно і з високим рівнем артистичної та технічної майстерності. У всіх інших випадках це приводить до збавок за артистизм. Бригада Е не має відношення до складності вправи і судді цієї бригади повинні застосовувати збавки в рівній степені за однакові помилки незалежно від складності елемента чи зв’язки. Всі відхилення від коректного виконання рахуються артистичними та технічними помилками і відповідно оцінюються суддями.
Розмір збавки за невеликі, середні та серйозні помилки залежить від степені відхилення від коректного виконання. Невелике відхилення від артистичного чи технічного виконання вважається невеликою помилкою і дає збавку 0,1. Будь-яке помітне і значиме відхилення вважається середньою помилкою до якої застосовується збавка 0,2-0,3. Серйозні і значимі відхилення від ідеального артистичного чи технічного виконання вважаються великою помилкою і можуть дати збавку 0,5 балу і більше.


Максимальна оцінка, яку може отримати гімнастка від бригади Е – 10 балів, це при ідеальному виконанні вправи. Оцінка виконання містить в собі збавки за артистичні помилки, а також за технічні. Перша підгрупа суддів оцінює артистичні помилки у вправі, друга підгрупа – технічні. Потім знаходиться сума збавок за артистизм та техніку і її вираховують з 10-ти балів – так отримується кінцева оцінка Е.


В оцінку виконання входять такі складові: єдність композиції, музика і рух, виразність рухів тіла, різноманітність: направлення та траєкторій, рівнів переміщення та елементів предметів. В наступній статті ми більш детально зупинимося на розгляді оцінювання кожної із цих складових.

0

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю