Суддівство в художній гімнастиці

Що найкраще дає можливість відслідкувати ріст у підготовці кожної гімнастки? Звичайно, це змагання. Окрім тренера і спортсмена у процесі змагань бере участь ще й третя сторона – суддівство.


В основному, судді це ті ж самі тренери, чиї вихованці приймають участь у змаганнях, проте не кожен тренер може бути суддею, оскільки вони проходять спеціальну підготовку, навчання, здають екзамени та отримують акредитацію.
На кожних змаганнях судді поділяються на дів бригади: бригада D оцінює складність, бригада E оцінює естетику виконання. Судді у кожну бригаду відбираються методом жеребкування на змаганнях.
З недавніх пір оцінка виконання є відкритою, тобто не має верхньої межі. Також уже кілька років, як відмінені картки, в яких був вказаний чіткий перелік елементів, труднощів, поворотів і т.д., які має виконати гімнастка в своїй вправі, що значно полегшувало роботу суддів. Це давало можливість оцінити чи все із заявленого вона виконала, наскільки чітко і якісно, та скільки збавок вона отримає. Зараз такого переліку немає, і кожен суддя має бути дуже уважним та враховувати дуже велику кількість різноманітних факторів, які впливають на оцінку виступу.
Оцінка складається із чистоти виконання елементів, ризиків, із складності майстерностей, виразності виконання, цілісності образу, музики чистоти та легкості виконання хореографічних доріжок. Чим складніші елементи, майстерності та ризики виконує гімнастка, чим чіткіше та правильне виконання, тим буде вища оцінка за вправу.
Помилки у виконанні можуть приводити не тільки до не зарахування того чи іншого елемента, а й до отримання збавки за артистизм.
Якщо гімнастка закінчила виконання вправи після закінчення музичного супроводу або раніше, то за кожну таку секунду знімається 0,05 балу.
Вихід за межі килима гімнастки, будь-якої її частини тіла чи предмета теж карається збавкою 0,3. За занадто тривале приготування до початку вправи (розв’язування вузлів на стрічці чи скакалці, тощо) може бути застосована збавка 0,5 за затримку проведення змагань, тому варто перевіряти стан своїх предметів перед виходом на килим.
За втрату предмета також нараховують збавки: втрата предмета без кроків по килимі – 0,5, втрата предмета і його повернення з 1-2 кроками – 0,7, втрата передмета з 3 і більше кроками – 1 бал, втрата з виходом за межі килима 1 бал. Також, додатково карається, якщо предмет хтось допомагає повернути гімнстці – 0,5.
Це тільки кілька моментів, про які варто пам’ятати гімнастці під час підготовки. Важливо доводити виконання вправ до автоматизму, відпрацьовувати навики, укріплювати м’язи та напрацьовувати базу.
Суддівство відповідальна справа, наповнена великою кількістю нюансів незрозумілих та непомітних оку звичайного глядача.
Тема досить багатогранна, тому до її огляду повернемося у наступних статтях.

0

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю