Попередження травматизму в гімнастиці

Кожен спортсмен в своєму житті рано чи пізно зустрічається з травмами. Травма – це пошкодження тканин організму з порушенням їх цілісності та функцій, викликане зовнішніми чинником.

Хоча художня гімнастика не відноситься до травматичних видів спорту, але неприємні ситуації можуть траплятися й тут. У цьому виді спорту найпоширеніші травми суглобів та переломи. Дослідження вчених показали, що найчастіше гострі травми в гімнасток трапляються в області нижніх кінцівок – на стопу і гомілковостопний суглоб припадає 38%, гомілки та колінні суглоби 19 %, стегна та тазобедровий суглоб – 15%, і травми спини займають 17% із всіх випадків.
До виникнення травм можуть призвести різні причини, зокрема такі: природні особливості організму, погана підготовка гімнастки до заняття: недостатня розминка та розігрів, швидкий ріст, зайва вага, втручання непрофесіонала, заняття з «чужим» тренером, психосоматичні причини (невпевненість, внутрішні конфлікти), надмірна кількість тренувань без варіювання навантажень та недостатність відпочинку. Як бачимо, причин для виникнення травм може бути багато і вони різноманітні, як фізичні, фізіологічні так і психологічні.
Частіше за все з дрібними травмами дівчата продовжують тренуватися і далі, зменшуючи навантаження на ту чи іншу ділянку тіла. Середні та серйозні травми потребують спокою та припинення тренувального процесу. Обов’язково потрібно говорити тренеру про травму для того, щоб можна було розумно відкоригувати тренувальний процес, перерозподілити навантаження або зовсім зупинити його, а також проаналізувати причини виникнення ушкодження, щоб усунути їх.

Для запобігання травматизму варто дотримуватися таких простих правил:

  • Не ігнорувати розминку перед тренуванням, не намагатись її зробити нашвидкуруч аби як. Непідготовлені м’язи та суглоби травмуються швидше та відновлюються довше.
  • Не пропускати тренувань, вони тримають м’язи в тонусі і уберігають їх від пошкоджень, часті пропуски занять можуть навпаки провокувати виникнення травм.
  • Максимальна уважність під час тренувань, коли тренер пояснює правильність виконання того чи іншого елемента чи зв’язки. Зосереджене відпрацювання та аналіз своїх помилок.
  • Досконале вивчення базових елементів та основ, що вбереже в майбутньому при виконанні складних елементів.
  • Не байдикувати при виконанні підкачок, закачок, укріплювати м’язовий корсет.
  • Забезпечення режиму достатнього відпочинку, режиму харчування та сну. Надмірна кількість занять виснажує організм і не дає можливості йому відновитись до наступного тренування.
  • Займатися з одними і тими ж тренерами, які знають особливості вашого організму, а не бігати по додаткових заняттях для отримання швидкого результату, який частіше за все стає травматичним.
  • Працювати над мотивацією, впевненістю та усуненням внутрішніх конфліктів.

Нажаль, травми є невід’ємною частиною тренувального процесу, але дотримання таких елементарних правил допоможе звести їх кількість до мінімуму.

1

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю