Улюбленці. Хто вони?

Діяльність тренера в дитячому колективі має свої особливості, проте досить сильно схожа з роботою педагога. Мета тренера не відрізняється від мети вчителя: навчити, виховати, розвивати, єдине, що відрізняється предмет з яким вони працюють. Тому, недивно, що і вчителів, і тренерів навчають в педагогічних вузах, та й мають вони багато спільних специфічних особливостей професій.
Сьогодні ми піднімемо одну із споріднених тем для цих професій: улюбленці в колективі.

Кожен тренер, як і педагог знаходиться під пильним спостереженням батьків та інших тренерів. І ми можемо почути: «тренер недолюблює мою дитину». Якщо почитати літературу та погортати інтернет-форуми, то ми побачимо силу силенну правильних гасл в дусі, що ніяких улюбленців бути не може, потрібно однаково ставитись до кожної дитини і т.д. Проте ми всі живі люди і, нам підсвідомо хтось може подобатись чи не подобатись, комусь ми можемо симпатизувати, а комусь ні, і кожен має право на свої почуття, але це не означає, що працюємо з одними та ігноруємо інших.
Чому тренер зацікавлений працювати з усіма? Давайте розглянемо ситуацію, коли прийшла нова група, всі дітки не мають ніякої підготовки, всі практично однакові. Тренер працює однаково з всією групою. Через де-який час тренувань група розділиться на три частини: у кого все виходить дуже швидко, у кого не все виходить, але вони працюють старанно і ті, у кого не виходить, але вони й не сильно докладають зусиль. Мудрий тренер продовжує працювати з усіма, підтягуючи та мотивуючи кожну частину цієї групи, оскільки в житті трапляються різні ситуації і кожна дитина, не залежно від її здібностей, старанності та результатів може залишити спорт через травму або інші обставини. Тому тренер зацікавлений в тому, щоб виростити сильного спортсмена з кожної дитини, витягнути її на високий рівень, навчити сумлінно працювати.
Тренер не мама, він не має любити кожну дитину, та й це не можливо. Тренер звичайна людина і не можуть йому всі діти подобатися однаково. Проте, є діти з якими цікаво працювати, ті, хто з тренером на одній хвилі, ті, хто з першого слова розуміють, що потрібно робити, ті, в кого горять очі від роботи в залі, ті хто зацікавлений і сам працює без зайвих нагадувань. Робота з такими дітьми завжди подобається та надихає. Коли дитина виявляє сама ініціативу тренер завжди підтримає її та допоможе розвиватися. Часто таких дітей вважають за улюбленців, проте це зовсім інше поняття.
Ми схильні плутати різні поняття між собою, тому, якщо вам здається, що вашу дитину недолюблюють проаналізуйте спочатку: що ви вкладаєте в це поняття? як займається ваша дитина? а чи горить вона тим, що робить зараз? чи блищать її очі, коли вона йде в зал? Любов та безумовне прийняття дають батьки, а тренер дає якісну спортивну підготовку та націлений на результат у своїй роботі.

1

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю