Вибір предметів

Віддавши свою дівчинку на художню гімнастику, рано чи пізно, батьки зіштовхуються із питанням вибору предметів для занять. Які обрати? Які до них критерії? З якими легше працювати? І взагалі на чому зупинитися в розмаїтті фірм?

Що до вибору фірм у кожного тренера і в кожної гімнастки можуть бути свої вподобання. Причому дівчинка частіше всього їх виявляє, коли уже якийсь час користується предметом, щоб зробити висновок зручно її чи ні, хтось користується Sasaki, комусь до вподоби Chacott, а хтось обирає Pastorelli чи якусь іншу фірму. Проте для вибору кожного предмету існують свої норми і давайте розберемося в них.

Обруч
Для початківців варто обрати найпростіший обруч, які ще називають «карамелька» через їх смугастий вигляд. Вони легші, ніж професійні і це спрощує роботу з ними для наймолодших дівчаток. Розмір обруча визначають вимірявши відстань від полу до тазової кістки ( 2 см нижче пупка), це й буде діаметр обруча, який підходить гімнастці. Якщо хочете придбати на виріст, то до пупка, не вище. Орієнтовно по віку це 60-65см – до семи років, 70 см – 7-8 років, 75 см – 9-10 років і т.д. Все дуже індивідуально і залежить від зросту дівчинки.

Скакалка
Для найменших гімнасток скакалку можна брати теж саму просту. По розміру скакалка з вузлами має доходити до пахвів.

М’яч
М’яч має відповідати віку гімнастки: до 7-ми років варто брати найменший, діаметром 15-16 см, до 10-ти років – 17 см, старше 10-ти років – 18-18,5 см. При виборі м’яча варто звертати увагу не тільки на вік дівчинки, а й на її зріст.

Булави
Булави можуть бути як резинові, так і комбіновані, пластик-резина. Вони повинні мати в головці отвір, щоб можна було вставляти булаву одна в одну. До 7-ми років рекомендують брати булави розміру 36,5, до 12-ти років 40-41 см, старшим – 44-45,5 см. Але знову ж, варто звертати увагу на зріст гімнастки. Булава, якщо її витягнути вздовж руки, тримаючи за маленьку головку кистю, повинна доходити до середини плеча, щоб було зручно з ними працювати.

Стрічка
Стрічку потрібно правильно підібрати по віку, зросту та розряду гімнастки. До 9-ти років варто обрати стрічку довжиною 4м, на 2-д.р., КМС – 10-14 років – 5м, для старших дівчат – 6м. Паличка обирається відповідно: 50 см для 4-ох метрової стрічки, для 5-ти відповідно більша.
Важливо, щоб колір предмета відповідав кольору купальника та музиці. Булави теж потрібно обмотувати, це робить образ гімнастки завершеним та гармонійним.

Пам’ятайте також про правильний догляд за предметами це продовжить термін їх використання.

1

Залишити відповідь

Догори
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю